Izmaiņas no 1. aprīļa vilciena pasažieru pārvadājumos

25.03.2024

No šī gada 1. aprīļa pakāpeniski stāsies spēkā jaunā reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēma.

Aicinām pasažierus pievērst uzmanību vairākām noteiktajām izmaiņām, plānojot savas gaitas ar vilcienu no 1. aprīļa.

Turpmāk, pārvietojoties zonu ietvaros, vilcienu biļešu cena sastāvēs no brauciena uzsākšanas maksas 0,50 eiro apmērā un braukšanas maksas zonā 0,50 eiro apmērā, bet Rīgas pilsētas ietvaros - 1,00 eiro (arī izmantojot divus vilcienus divās dzelzceļa līnijās). Tas nozīmē, ja pasažieris vēlēsies turpināt ceļu tālāk par Rīgas staciju līdz kādai citai pieturai Rīgas jeb A zonas ietvaros, papildus nebūs jāmaksā. Zonas mainīsies tieši konkrētās pieturās.

Braukšanas maksa zonu ietvaros:

Braukšanas maksa ārpus zonām:

No 1. aprīļa būs pieejami šādi biļešu veidi: biļete vienam braucienam, bagāžas biļete, laika biļete 1, 3, 5 un 30 dienām. Nebūs pieejamas divvirzienu biļetes un grupu biļetes, dienu un abonementa (mēneša, mēneša darba dienu, vienam vai abiem virzieniem) biļetes.

Vislielākie ieguvēji no jaunās tarifu sistēmas būs regulārie braucēji, kas iegādāsies 30 dienu laika biļeti. Ja šobrīd mēneša abonements pasažierim atmaksājas pēc 33 braucieniem, tad no 1. aprīļa jaunā 30 dienu laika biļete atmaksāsies jau no 21. brauciena, lojālajiem pasažieriem pārvietošanos pa dzelzceļu padarot izdevīgāku.

Ieviešot jauno tarifu sistēmu, braucieniem vairs nebūs pieejama 20% atlaide biļetēm atsevišķos reisos darbdienās.

Piemaksa par biļetes iegādāšanos pie konduktora kontroliera, ja stacijā biļešu kase ir atvērta, līdzšinējo 0,50 eiro vietā būs 1,00 eiro.

Savukārt no šī gada vidus tiks ieviesta jauna biļete Vilciens+, ar kuru pasažieri varēs braukt īsos braucienos ar autobusu uz vai no vilciena stacijas par minimālu maksu vai bez papildu maksas.

Arī turpmāk tiks nodrošināta 100% atlaide biļetei mazāk aizsargātām sabiedrības grupām – pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem bāreņiem, bērniem invalīdiem un viņu pavadoņiem, I grupas invalīdiem un viņu pavadoņiem, II grupas invalīdiem, politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem. Braukšanas maksas atvieglojumus 40%, 50% un 90% apmērā varēs saņemt arī braucēji ar Latvijas Goda ģimenes apliecībām “3+ Ģimenes karte” un “Goda ģimene”. Pēc jauno tarifu stāšanās spēkā pasažieriem joprojām būs iespēja izmantot tās biļetes (līdz to darbības beigām), kas iegādātas līdz šī gada 31. martam ieskaitot.

Ieviešot jauno tarifu sistēmu, nepieciešams pielāgot un pārbaudīt arī pārvadātāja IT sistēmu, kas parasti prasa zināmu laiku, līdz ar to aicinām pasažierus būt iecietīgiem situācijās, ja IT sistēmas darbībā būs vērojamas kādas īslaicīga rakstura nepilnības.

Izmaiņas pamato Sabiedriskā transporta padomes 2023. gada 14. decembra lēmums par jaunu reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēmu.